Regulamin Węgorzyńskiej Ultramaratońskiej Doby

REGULAMIN   „WĘGORZYŃSKIEJ ULTRAMARATOŃSKIEJ  DOBY” POD   PATRONATEM BURMISTRZA WĘGORZYNA  MONIKI KUŹMIŃSKIEJ
Więcej…

Komunikat przedstartowy

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY DLA ZAWODNIKÓW UCZESTNICZĄCYCH W ‘WĘGORZYŃSKIEJ ULTRAMARATOŃSKIEJ DOBIE’
Więcej…

e dudek

Gość honorowy. Edward Dudek. Fundator zaproszenia z pakietem startowym na Maraton Beskidy.

dolina charloty

Nagroda ufundowana przez Dolinę Charllotty:voucher  pobyt dla dwóch osób na dwa dni z zabiegiem

1.
4. Jakub Matysiak   Karol Orłowskizk 20.
16. (Alan Dąbrowski) 73' (Daniel Romańczyk) 10. 65'
20. Bartłomiej Szczęsny zmiana Grzegorz Tarasewicz 11.

Grzegorz Hurnowicz, Sebastian Śladewski

Kolejna wizyta w Kamieniu Pomorskim zakończyła się zwycięstwem Węgorzyńskiej Sparty. Mecz miał różne dwie połowy. W tej pierwszej jednostronnej, goście powinni prowadzić zdecydowanie wyżej. Druga część meczu miała bardziej wyrównany przebieg, jednak z mniejszą ilością sytuacji podbramkowych. Już w drugiej minucie, w wyniku rzutu rożnego piłka dotarła do Pawła Iskry, który technicznym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.   W szóstej minucie było 2:0, po akcji lewą stroną w wykonaniu przyjezdnych. Dokładne zagranie Macieja Więcka do Pawła Iskry zakończyło się oddaniem precyzyjnego strzału w przeciwległy róg bramki rywala. W kolejnych minutach napór gości nie ustawał. W 20 minucie kolejne podanie z lewego sektora boiska zakończyło się oddaniem strzału przez Iskrę, jednak zablokowanego przez defensorów Gryfa. W 30 minucie ponownie Paweł Iskra stanął oko w oko z bramkarzem rywali. Niestety zakończył akcję posyłając piłkę obok bramki Gryfa. W tej samej minucie po kolejnej akcji przyjezdnych niecelnie na bramkę Gryfa uderzał Fryderyk Palczewski. Pod koniec pierwszej połowy ponownie Paweł iskra, próbował podwyższyć dorobek bramkowy ale strzał napastnika Sparty w krótki róg udanie obronił golkiper miejscowych. Chwilę później strzał w światło bramki wybija udanie obrońca Gryfa. W ostatniej akcji pierwszej połowy Jan Skuratowski, próbował pokonać bramkarza gospodarzy, oddając strzał w światło bramki.  Druga część spotkania, znacznie odbiegała od pierwszej. Spartanie nie kreowali już tylu sytuacji co w pierwszej części, zaś miejscowi gubili futbolówkę w okolicach pola karnego lub najzwyczajniej nie mieli pomysłu na wykończenie akcji. W 60 minucie ponownie bramkarz miejscowych zapobiega oddaniu strzału przez Pawła Iskrę, interweniując w okolicach środka boiska.  W 74 minucie ponownie Paweł Iskra przegrywa pojedynek w walce o piłkę  z obrońcą Gryfa. W 84 minucie dogodna okazja w wykonaniu miejscowych, kończy się oddaniem strzału, po którym piłka przechodzi nad poprzeczką. Chwilę później, gospodarze zdobywają bramkę kontaktową, po akcji zainicjowanej na prawej stronie i dokładnym dośrodkowaniu.  W ostatnich minutach po żadną z bramek nie zadziało się nic, co mogłoby wpłynąć na zmianę wyniku, w efekcie czego Węgorzyńska Sparta po raz kolejny wywozi komplet punktów z Kamienia Pomorskiego.